Podněcovatelé zubů, které byste měli znát

Proč je důležité vědět o příčinách broušení zubů? Jedná se o rozšířený problém a mnoho lidí to má, aniž by o tom vědělo. Když rostete v letech, často máte nárůst zubních problémů a mletí zubů může být kořenem toho. Poté, co jste informováni o tom, že to děláte, je mnohem jednodušší rozpoznat techniku, jak ji překonat. Abychom to ulehčili, nyní prozkoumáme některé běžné příčiny bruxismu.

Mnoho dětí rozvíjí bruxismus a pokud se s ním nerozhodne, může pokračovat až do dospělosti. Děti, které jsou hyperaktivní nebo mají ADD (Attention Deficit Disorder), mohou být náchylnější než průměr k mletí zubů. Je možné, že je to proto, že trpí přebytkem nervové energie. Někdy však; to je lék předepsaný těmto dětem pro tyto poruchy, které způsobují, že začnou bruxismus. Některé léky, včetně léků běžně podávaných dětem s ADD, jako je Ritalin, jsou známé, že způsobují mletí zubů. Odborníci ještě nejsou přesvědčeni, co způsobuje všechny případy dětského bruxismu, ale je nejlepší, aby se s tímto problémem vypořádal brzy v životě, aby se kvůli tomu nemohly vyvíjet stálé zubní problémy.

Porucha, která souvisí s mletím zubů, je TMJ nebo bolestivost temporalmandibulárního kloubu. To způsobuje bolest nebo otupělost v čelistě a může také způsobit mletí zubů. TMJ má řadu podněcovatelů, včetně špatného držení těla, artritidy nebo přepracování svalů během fyzické námahy nebo během práce.

To vše může být také nepřímou příčinou broušení zubů. Pokud bojujete s TMJ, váš lékař nebo zubař vás nasměří k odborníkovi, který ví, jak léčit tento problém. Pokud se jedná o tuto skutečnost, léčba Vašeho TMJ bude pravděpodobně také vyvolat úlevu od vašeho bruxismu. TMJ je problém, který se v nedávné minulosti více zaměřuje a odborníci v oblasti zdraví objevují více operativních metod pro jeho léčbu.

Pokud nejsou zuby správně zarovnány, může to v některých případech způsobit broušení zubů. Bylo prokázáno, že malokluze (abnormální zarovnání horních a dolních zubů) způsobuje bruxismus jak u dospělých, tak u dětí. Stává se to častěji u dětí, jejichž trvalé zuby se ještě nekončí. Někdy občas brousí zuby, když se horní a dolní zuby dokonale nezapadnou. Jedná se o dočasný zvyk a pravděpodobně se zastaví, jakmile všechny trvalé zuby přijdou dovnitř. Bohužel, někteří dospělí nikdy nemají řádně zarovnaný zuby a to může vést k dlouhodobému zubnímu broušení. V těchto případech byste se měli zeptat na zubní procedury, které opraví vaše vyrovnání a přijmou kroky k ovládání úrovně vašeho bruxismu. Bruxismus je zvyk, který se nemusí zdát vážný, ale z dlouhodobého hlediska může způsobit mnoho problémů se zuby a dásněmi. Když jste správně identifikovali důvod tohoto špatného zvyku, udělejte vše, co je pro něj možné, abyste ho zlomili. To jsou jen některé z důvodů, proč lidé rozbíjejí zuby, ale někdy zjistí, že přesná příčina může trvat nějakou dobu.

stomatologicke potreby

Teplé bílé LED žárovky - které jsou nejlepší? 27.04.2019
Jaké jsou LED pasik světla? 27.04.2019
Ušetřete čas a peníze se šablonami řízení bezpečnosti staveb 23.04.2019
Kovové úložné budovy a další: Nápady na zelené budovy, které vám ušetří peníze 23.04.2019
Rozmanitost stavebních výrobků používaných pro stavbu 23.04.2019
Dolní domovní grilování - letní tradice 21.04.2019
Kytarové doplňky: výběr výběrů, strun a popruhů 21.04.2019
Nastavení tlaku v autě 21.04.2019
Lean Construction - Pokud ne teď, kdy? 21.04.2019
Výhody využití podpovrchového inženýrského inženýrství SUE při výstavbě potrubí 21.04.2019
Jak systém řízení budov (BMS) zajišťuje klid a pohodu? 21.04.2019
Self Build - Nástroje pro práci 21.04.2019
Vychutnejte si Atlanta ve Velkém Venku 21.04.2019
Informace o kosmetických dýhách, implantátech a korunách 21.04.2019
Insight into zubní lepení a kosmetická stomatologická práce 21.04.2019
Jak získat bílé zuby doma bez zubaře Navštivte a uložit stovky 21.04.2019
Podněcovatelé zubů, které byste měli znát 21.04.2019
Diwali - Festival světla 21.04.2019