Jak správně žehlit vlasy

Jak správně žehlit vlasy

Dali jsme dohromady 5 největších chyb, kterých se při žehlení vlasů dopouštíte. Rovnání kadeří je pro vlasy poměrně velká zátěž, tak se vyvarujte těchto zlozvyků a uvidíte, že výsledek poznáte. Krásně jemné a hladké vlasy jako od kadeřnice!:-)

Chyba č.1

Klasický pohyb, jak si vlasy žehlíte – stisknete žehličkou vlasy a pak táhnete směrem dolů, je to tak? Tak to se raději odnaučte. Pokud chcete, aby i dlouhé vlasy působily vzdušněji a nebyly zplihlé, táhněte žehličku od hlavy spíše nahoru nebo kolmo než dolů.

Chyba č.2

Přiznejte se, kdy jste naposledy čistili žehličku? Možná vám na pohled přijde čistá, ve skutečnosti se na ni při každém použití ukládají nečistoty z vlasů, ale i zbytky přípravků, které při žehlení používáte. Tvoří se tak nenápadná vrstva, kterou do vlasů zažehlujete, a to se může odrážet na výsledku žehlení tím, že vlasy působí mastnější. K péči o vlasovou žehličku nepotřebujete drahé přípravky, stačí navlhčit hadřík a ještě teplou žehličku (pozor, NE horkou) po každém použití otřít.

Chyba č.3

Jeden z nejhorších prohřešků je žehlení vlasů na nejvyšší možný stupeň. Tento stupeň je určen pro vlasy velmi kudrnaté se silnou strukturou. Pokud máte normální až jemné vlasy, zbytečně je žehlením na maximum vysušujete, namáháte a ničíte. Nízkým stupněm si ale také moc nepomůžete. V tomto případě je zase potřeba vlasy přežehlit několikrát, takže je namáháte 2x. Proto je nejlepší si na žehličce nastavit střední teplotní stupeň.

Chyba č.4

Žehlení mokrých vlasů je pro vlasy obrovská zátěž a každý výrobce žehliček vás na to dokonce upozorňuje. Výjimkou jsou však žehličky přímo s funkcí mokrého žehlení. Pokud sem tam tedy žehlíte vlasy hned po umytí, investujte do speciální žehličky. Na trhu jich najdeme již spousty. Zkuste třeba značku BabyLiss nebo Remington. U žehličky opravdu doporučujeme investovat, obzvlášť používáte-li jí často. Vydrží vám déle a vlasy nebude tolik zatěžovat.

Chyba č.5

Poslední a také poměrně zásadní chybou, které se dopouštíme při žehlení vlasů je NEpoužívání termoochrany. Tedy přípravku (nejčastěji spreje), který vlasy chrání před horkým působením. Dodává jim hydrataci, vyživuje a vlasy působí po žehlení krásně jemné a hladké. Příjemná vůně bývá jako bonus.

Tento záznam byl publikován v Blog . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *