5 vychytávek, které vám usnadní fénování

Jaký je správný postup při fénování vlasů jsme už psali. Dnes přinášíme pár tipů, které vám sušení vaší hřívy usnadní ještě víc.

1.     Rozdělujte vlasy na části

Nefoukejte vlasy nikdy všechny naráz. Rozdělte je na 4 části (pokud máte husté vlasy, můžete i víc), zagumičkujte a foukejte jednu po druhé. Vlasy budou suché rychleji a hlavně rovnoměrně.

2.     Používejte speciální kartáč

Nejprve vlasy prosušte bez kartáče. Ten používejte až na úplné dosušení. Ideální je kulatý kartáč s přírodními štětinami a platí, že čím delší vlasy, tím větší kartáč.

3.     Vyčistěte svůj fén

Máte svůj oblíbený fén, který už nefunguje tak dobře, jako dřív? Ještě před tím, než ho hodíte do koše a pořídíte si nový, zkuste ho vyčistit. Uvidíte, že bude zase jako nový!

Postup: Odšroubujte kryt a pomocí pinzety vyndejte zanesené vlasy a žmolky. Starým kartáčkem pak odstraňte prach a vyčistěte otvory. Pokud je fén hodně zanesený nečistotami, můžete vzít vysavač a násadou na malé škvíry špínu z fénu vysát.

4.     Na závěr foukání použijte studený vzduch

Elektrizují vám po fénování teplým vzduchem vlasy? Zkuste jednoduchý trik. Sušte vlasy středním teplotním stupněm (pokud máte tu možnost) a na konci vždy chvilku profoukejte studeným vzduchem, který účes hezky zafixuje.

5.     Foukejte vlasy směrem dolů

Stejně jako horký vzduch třepení vlasů způsobuje i foukání proti směru jejich růstu. Fénujte je vždy po směru růstu, tedy shora dolů (to platí i když budete v předklonu).

 

Chcete si ověřit, jestli své vlasy fénujete správně? Čtěte doporučený postup fénování od předních kadeřníků!

Tento záznam byl publikován v Blog . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *