5 vlasových zlozvyků

5 vlasových zlozvyků

Přinášíme 5 nejčastějších zlozvyků, kterých se na vlasech dopouštíme. Ať už si je uvědomujeme nebo ne, vlasy tak poškozujeme. Odnaučte se špatné návyky v péči o vlasy a uvidíte, že vám za to vaše vlasy poděkují 😉

ZLOZVYK #1

Určitě to každá známe, rychlá sprcha, rychle umýt vlasy šamponem a kondicionér odbudeme. A to tak, že ho úplně vynecháme nebo necháme působit opravdu jen chvilku. A to je špatně. Prodloužené vlasy nedostávají živiny z pokožky hlavy jako vaše vlasy a proto je potřeba o ně pečovat daleko víc. Kondicionér nebo maska po každém mytí by měly být pravidlem. A minuta působení nestačí. Nechte závěrečnou péči na vlasech alespoň 5 minut. Vyživující a hydratační složky se do vlasů hezky vstřebají a vaše hříva pak bude krásně lesklá a jemná.

ZLOZVYK #2

Jedna z nejhorších věcí, kterou můžete s prodlouženými vlasy udělat, je začít je rozčesávat nebo fénovat hned po umytí, když jsou ještě hodně mokré. V tu chvíli jsou totiž vlasy nejzranitelnější. Nejdřív je prosušte (jemně!) ručníkem, prsty pročešte, naneste termoochranu a s pomocí speciálního kartáče začněte pomalu sušit fénem.

ZLOZVYK #3

Co byste také opravdu NIKDY neměli? Chodit spát s mokrými vlasy. Jak bylo řečeno, mokrý vlas je nezranitelnější a nejcitlivější. Třením o polštář se vlasy lámou, narušují se a třepí. Péče o ně a rozčesávání pak bývá ráno pěkně náročné.

ZLOZVYK #4

Je jasné, že není pokaždé čas nechávat vlasy schnout jen tak na vzduchu bez použití fénu (i když právě tohle je pro vlasy úplně nejlepší). Pokud opravdu potřebujete vlasy vyfoukat, vyhýbejte se nejvyššímu teplotnímu stupni jako čert kříži. Vlasy extrémně vysušuje a způsobuje jejich třepení.

ZLOZVYK #5

To, že pravidelné zastřihávání konečků je pro krásné a zdravé vlasy nutností, to víme. Ale řídíme se tím? Fénováním, žehlením nebo kulmováním prodloužené vlasy namáháme. Sluníčko, smog, chlorovaný bazén, ale i mořská voda, to všechno má na vlasy negativní vliv. A proto je potřeba konečky alespoň jednou měsíčně zastřihnout. Budou vypadat zdravě.

 

Tento záznam byl publikován v Blog . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *